Sun. Jun 16th, 2024

Vice President Yılmaz and Finance Minister Şimşek Announce New Investment Strategy at Global Investment Days

By Haberyaz Jun5,2024

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Uluslararası Yatırımcılar Derneği’nin (YASED) ev sahipliğinde düzenlenen Küresel Yatırım Günleri programına katıldı.

Yılmaz, etkinlikte yaptığı açıklamada, ülkenin yeni Uluslararası Doğrudan Yatırım Stratejisini yakında kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti. Stratejinin odağında yüksek katma değerli, sürdürülebilir, dijital ve yeşil dönüşümü destekleyen, yüksek teknolojiye dayalı ve kaliteli istihdam sağlayan yatırımların bulunduğunu ifade etti.

Yılmaz, ülke genelinde yatırımcıların öncelik verdiği güven ortamını ve finansal istikrarı pekiştirerek, yapısal reform gündemini adım adım hayata geçireceklerini vurguladı.

Ayrıca, yatırım ortamını iyileştirmek amacıyla Yatırım Danışma Konseyi toplantısının Eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirileceği planlanıyor. Bu toplantıya, dünyanın önde gelen çokuluslu şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin, uluslararası kuruluşların ve Türkiye’deki özel sektör temsilcilerinin katılması bekleniyor.

Yılmaz, YASED Küresel Yatırım Günleri’nin, uluslararası yatırımcıların Türkiye’deki yatırım fırsatlarını değerlendirmesine önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirterek, tüm paydaşlara teşekkür etti.

Bu açıklama, yeni stratejilerin ve gelecekteki etkinliklerin duyurulması açısından önem taşıyor ve Türkiye’nin yatırım çekme potansiyelini artırma hedefini net bir biçimde ortaya koyuyor.

Related Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *